KONST / Litografier / Färglitografi 14303245
nr 1430 3245
Hetty Gleditsch
(1906-1992), Norge
Signerad, numrerad 16/150, daterad -67. Färglitografi, bildmått: 38x51 cm, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
Hetty Gleditsch, Norsk bildkonstnär född i Kristiania (nuvarande Oslo) 1906, död 1992.
Utrop:
300 kr
måndag 8 november 2021
kl 18:26:58
Hetty Gleditsch
Läs mer om Hetty Gleditsch