KONST / Litografier / Färglitografi 14303245

nr 1430 3245

Hetty Gleditsch

(1906-1992), Norge

Signerad, numrerad 16/150, daterad -67. Färglitografi, bildmått: 38x51 cm, yttermått inklusive ram: 56x67 cm

Hetty Gleditsch, Norsk bildkonstnär född i Kristiania (nuvarande Oslo) 1906, död 1992.

Utrop:

300 kr

måndag 8 november 2021
kl 18:26:58

Hetty Gleditsch

Läs mer om Hetty Gleditsch